Yanık Bakır Fiyatı

Yanık bakır fiyatı

Bakır hurdalar, geri dönüşüm endüstrisinde en çok tercih edilen metallerden biridir. Farklı alanlarda yeniden kullanım için işlenen bu değerli madenler, aynı zamanda günlük yaşamın farklı alanlarında sıkça karşımıza çıkar. Yüksek iletkenliği sayesinde özellikle elektrik tesisatlarında sıklıkla kullanılır. Ayrıca mutfak eşyaları ve madeni para gibi ürünlerde de sıklıkla bu metalden yararlanılır. Madene karşı talebin fazla olması doğal olması yanık bakır fiyatı söz konusu olduğunda diğer metallere kıyasla daha yüksek değerleri beraberinde getirir.

Yanık Bakır Ne Demek?

Bakır madeni, bakır oksit ve sülfitler halinde doğa içerisinde yer alan kızıl renkli bir metaldir. Madenin yüzeyinde oluşan oksidasyon sonucunda rengi koyu kahverengi, kırmızı ve siyah arası bir tona bürünür. Bu hale geldiğinde yanık bakır adını alır. Bu maddeler geri dönüşüme kazandırılarak yeniden kullanıma hazır hale getirilebilir.

Yanık Bakır Nerelerde Kullanılır?

Elektrik iletkenliği nedeniyle yanık hurda bakır tel üretiminde sık sık kullanılan bir madendir. Ayrıca ısı transferindeki etkinliği sebebiyle mutfak ekipmanlarında da tercih edilir. Bununla birlikte binanın kirişlerinin daha güçlü olmasını sağlamak için de kullanılır. Aşağıda yanık bakır madeninin kullanım alanlarını görebilirsiniz:

 • Elektrik tellerinin yapımı
 • Mutfak araç gereçleri
 • İnşaatlardaki beton ve bina kirişleri
 • Ulaşım araçları
 • Kuyumculuk
 • Bazı boyaların içeriği

Yanık bakır, kırkambar yanık bakır olarak da bilinmektedir. Geri dönüştürülebilir özelliğe sahip en değerli maddelerden biridir. Dolayısıyla sizler de elinizde bulunan hurda yanık bakırları ayrıştırarak web sitemizde yer alan iletişim kanalları aracılığıyla bizlere ulaşabilir, hurdacılık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Yanık Bakır Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

Bakır hurdası, diğer metallere kıyasla rağbet gören ve değerli olan materyallerden biridir. Dolayısıyla yanık bakır fiyatı da buna göre şekillenmektedir. Kendi içerisinde birden fazla cinse ayrılmasının yanı sıra kullanım ve yanık durumuna göre de değeri değişkenlik gösterir. Fiyatların belirlenmesinde göz önünde bulundurulan faktörler genel olarak şu şekilde sıralanır:

 • Bakırın kullanım ve yanık durumu
 • Hurdanın ağırlığı
 • Materyalin cinsi
 • Hurdanın kalitesi
 • Malzemenin kalınlığı

Hurda sektöründe tüm fiyatlandırmalar genel olarak üstteki maddeler kapsamında gerçekleştirilir. Ancak Londra Metal Borsası ve piyasa verileri de göz önünde bulundurulan unsurlar arasındadır. Dolayısıyla hurda fiyatları gündelik olarak değişken bir yapıya sahiptir.

Güncel Yanık Bakır Fiyatları

Yanık bakır fiyatı Güncel Yanık Bakır Fiyatları

Hurda fiyatları sabit bir yapıda olmamakla beraber pek çok faktöre göre değişkenliğe sahiptir. Bu doğrultuda kesin olarak bir fiyat vermek oldukça zordur. Ancak güncel piyasa ve hurda sektörünün fiyat verileri araştırması sonucunda yanık bakır fiyatı kilogram başına ortalama 170-190 TL olarak aktarılabilir.

Yanık bakır fiyatı hakkında detaylı bilgi almak, elinizdeki atık malzemelerin değerlemesini yaptırmak ve satmak için sitemizdeki iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Deneyimli ekibimizle hurdalarınızı tavan fiyattan satın almakta ve geri dönüşüme kazandırarak yeniden kullanılmasını sağlamaktayız.