Sarı Hurda Fiyatları

sarı hurda fiyatları

Halk arasında pirinç olarak bilinen sarı hurda fiyatları çeşitli etkenlere bağlı olarak zaman zaman değişmektedir. Geri dönüşüm sektöründe önemli bir yeri olan sarı çeşitlerinin geri dönüştürülmesi çevreye katkı sağlamak açısından oldukça önemlidir. Günlük hayatta birçok noktada kullanılan sarı hurda farklı sektörlerde kullanılan maddeler arasında yer alır. Bu özelliğiyle geri dönüştürülmesi ve tekrar kullanılabilir hale getirilmesi önemlidir. 

Daha sürdürülebilir bir çevre için atıl malzemeleri geri dönüşüme kazandırmak gerekir. Bu bağlamda birçok kullanılamaz ürün hurda olarak nitelendirilip toplanır ve geri dönüşüm fabrikalarına götürülür. Pirinç de  günümüzde önemli atıl malzeme gruplarının içerisinde bulunur. 

Birçok farklı sarı hurda çeşidi vardır ve her birinin fiyatı üretildiği madene, kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Elinizde bulunan pirinç atıklarını satarak hem doğaya katkıda bulunabilir hem de kazanç elde edebilirsiniz. 

Hurda satımı gerçekleşmeden önce fiyatları belirleyen faktörler hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Bu sayede atıl malzemelerinizi satarken fiyatların neye göre belirlendiğini öğrenerek daha güvenilir bir alım satım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli sarı hurda fiyatları hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

Sarı Hurda Nedir?

Sarı, çinko ve bakırın karıştırılmasıyla oluşan bir maden çeşididir. Esas adı “pirinç” olan bu maden halk arasında genellikle sarı olarak bilinir. Pirinç madeninin en önemli özellikleri arasında çabuk işlenebilmesi yer alır. Bu özelliği sayesinde levha ve tel haline getirmek oldukça kolaydır. 

Bu madenin birçok türü bulunsa da aralarında en bilindik olanı basit sarılardır. Adi pirinç olarak da bilinen basit sarı bileşiminde yüzde 20 oranında çinko bulunur. Bu maden genellikle mücevher ve kuyumculuk gibi basit işlemlerde kullanılmaktadır. 

Sarı, içerisinde çinko ve bakır bulunan bir maden olduğundan işlenebilirlik derecesi bu madenlerin pirincin içerisinde ne kadar yer aldığına bağlıdır. Sarının içerisindeki bakır oranı arttıkça daha kolay işlenebilir hale gelmektedir. Bakır oranı düşük olanlarsa genellikle toz haline getirilerek kullanılmaktadır. Dövülebilir pirinçlerin içerisinde genellikle minimum %62 oranında bakır yer alır. İçerisinde yüksek oranda bakır bulunan sarı dövülerek çeşitli sektörlerde kullanılabilir. 

Maden olarak oldukça değerli olan pirincin atıl malzemeler arasında da önemli bir yeri vardır. Sarı aynı zamanda bakırın alaşımı olan bir maddedir. Bakır madeninin önemi göz önünde bulundurulduğu zaman pirincin değeri de aynı oranda artmaktadır. 

Günlük hayatta birçok farklı yerde kullanılan bu değerli maden kullanılamaz duruma geldiğinde hurda olarak nitelendirilir. Kullanılmayan sarıların toplanıp geri dönüşüme kazandırılmasıyla tekrar kullanılabilir hale gelir ve ekonomiye katkı sağlanır. 

Sarı Hurda Neden Tercih Edilir?

sarı hurda fiyatları Sarı hurda, pek çok sektörde kullanılan bir materyaldir.

 

Hurdalar arasında önemli bir yeri bulunan sarı, günlük hayatta birçok yerde kullanılan bir maddedir. Çinko ve bakır alaşımından oluşan bu madde bakırdan sonra gelen en değerli madenler arasında bulunur. Kullanıldığı yerler açısından sıklıkla tercih edilir ve bu durum atıl malzemeyi çok daha kıymetli kılmaktadır. Pirincin kullanıldığı bazı yerler şu şekilde sıralanabilir:

 • Sarı musluk
 • Anahtarlar
 • Elektronik
 • Pirinçten üretilen eşyalar
 • Vanalar
 • Kilit yerleri
 • Sıhhi tesisat

Sarı hurda kullanım alanları açısından oldukça çeşitlilik göstermektedir. İnşaat gibi önemli sektörlerde de tercih edilen bu malzeme aynı zamanda işlevsel özelliklere sahiptir. Sahip olduğu özellikler doğrultusunda tercih edilen pirincin sıklıkla kullanılma sebepleri arasında aşağıda verilenler bulunur:

 • Kolay şekil verilebilir olması
 • Dayanıklı yapısı
 • İletkenliği
 • Çok zor aşınması
 • Korozyondan etkilenmemesi

Verilen özellikler doğrultusunda kullanılan bu önemli maden özellikle inşaat sektörünün olmazsa olmazları arasında bulunur. Dayanıklı ve sağlam yapısı sayesinde pirinç, uzun ömürlü kullanımı beraberinde getirir ve geri dönüştürülerek tekrar kullanılabilir. 

Sarı Hurda Alımı Yapan Yerler

Sarı hurda alımı geri dönüşüm faaliyetleri açısından önemli bir konudur. Çevresel sürdürülebilirlik açısından gerekli olan atıl malzeme alımı için hizmet sunan birçok farklı firma vardır. 

Sarı pirinç alımı yapan yerler çevre dostu bir yaklaşımın yanı sıra ekonomiye katkıda bulunmaları açısından önemlidir. Bu doğrultuda bizimle iletişime geçerek kullanmadığınız malzemeleri en güvenilir şekilde satabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Çeşitli hurdaların alımını yapan firmamız sarı hurda fiyatı konusunda da hassas yaklaşımıyla en güvenilir hizmeti sizler için sağlayacaktır. 

Pirinç alımı yapan firmamız en güvenilir hizmeti müşterileri için sunmaya çalışmaktadır. Bu bağlamda sunduğumuz hizmette en profesyonel ekipler bulunur ve çalışanlarımız adresinize kadar gelerek malzemelerinizi alır. Fiyatlandırma için hassas kantarlar kullanılır ve bu sayede en güvenilir sonuçları elde edebilirsiniz. Sarı hurdanın güncel fiyatlarına göre değeri hesaplandıktan sonra ücretinizi güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. 

Sarı Hurda Fiyatlarını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

sarı hurda fiyatları Türkiye’de rekabetçi bu pazarda, sarı hurda fiyatları üzerinde etkili faktörler bulunmaktadır.

 

Sarı hurda fiyatları çeşitli faktörlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Sürekli değişen ve çeşitli durumlardan etkilenen ücretler için en belirleyici etmenlerin başında madenin çeşidi yer almaktadır. 

Her birinin  değeri birbirinden farklı olduğundan maliyet de buna göre değişir ve belirlenilir. En değerliler arasında yer alan sarı hurda fiyatları da zaman zaman değişikliklerden etkilenip artar ve azalır. Sarı maliyetini  etkileyen faktörlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Hurdanın Çeşidi: Sarı pirincin birçok farklı türü bulunmaktadır. Musluk, pirinç araiş, batarya, vana su saati ve talaş gibi çeşitleri bulunan pirincin ücreti bu türlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Örneğin, pirinç araiş diğer türlere göre daha değerli ve bulunması zor olduğundan daha yüksek fiyatlardan satılmaktadır. 
 • Arz Talep: Diğer tüm mallarda olduğu gibi pirinç de arz talep dengesinden etkilenmektedir. Eğer talep yüksekken arzı düşükse genellikle ücretlerde yükselme olur. Maliyetin düşük olması içinse talebin düşük arzın yüksek olması gerekir. 
 • Global Ekonomi: Küresel ekonomi de pirinç ücretini etkileyen faktörler arasında bulunur. Diğer ülkelerin ekonomisi ve ithalat ihracat gibi durumların atması ya da azalması gibi durumlarda fiyatlarda değişim gözlemlemek mümkündür. 
 • Kullanım Alanı: Pirincin çeşitli kullanım alanları vardır. İnşaat ve endüstri alanında kullanılan bu malzemenin sektöre göre talebi ücretleri etkileyebilir. 
 • Döviz Kuru: Hurdalar genellikle döviz kurundan alınıp satıldığından döviz kurundaki değişim ücretleri de etkilemektedir. Eğer bir ülkenin para birimi değersizse fiyatlar daha yüksek olabilir. 

Sarı maliyeti için belirleyici birçok faktör vardır. Hurdalarınızı satarken bu hususların göz önünde bulundurulduğunu unutmamanız güvenli bir alışveriş için oldukça önemlidir. 

Sarı Hurda Kilosu Ne Kadar?

Sarı hurda en çok kullanılan ve birçok sektör için oldukça önemli olan malzemeler arasında yer alır. Malzemenin çeşidi, kalitesi ve diğer birçok faktöre bağlı olarak fiyatlarında değişiklik gözlemlemek mümkündür. Genellikle kilogram başına fiyatlar belirlenir ve satış sürecinde hassas kantarlarla ölçülerek net ve güvenilir bir işlem gerçekleştirilir. Çok yönlü kullanım amacı bulunan sarının ortalama fiyatları şu şekildedir:

Hurda Sarı TürüHurda Fiyatı
Sarı Hurda110.00 TL
Musluk Hurdası110.00 TL
Pirinç Araiş Hurdası130.00 TL
Batarya Vana Su Saati110.00 TL
Sarı Talaş Hurdası110.00 TL
Ms 58 Ms 64 Ms 70130.00 TL

Hurdanın kilogram fiyatı piyasadaki arz talep dengesine bağlı olarak sürekli güncellenebilir. Bir ülkenin ekonomik büyüme döneminde malzemeye olan talebi artarsa fiyatlarda da aynı oranda artış gözlemlenmektedir. Ek olarak uluslararası fiyatlar, konum ve döviz kuru gibi  faktörler de pirincin fiyatlarındaki sürekli değişimin önemli etkenleridir. 

Sarı hurda geniş bir yelpazede kullanım alanına sahip olmasıyla bilinir. Bu bağlamda malzemeye olan talep genellikle fazladır. Fakat çeşitli durumlarda talep azalabilir ve bu durum da fiyatların değişmesine neden olur. Ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik koşullar ve para biriminin değeri de ücretler üzerinde etkilidir. 

Hurdalarınızı satmak için yapmanız gereken ilk iş bizimle iletişime geçmektir. İletişime geçtiğiniz takdirde fiyat ve satış süreci hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmeniz mümkün. Ardından vereceğiniz adrese kadar gelen ekibimiz, malzemelerinizi alınacaktır. Ayrıca alım sırasında hassas teraziler kullanılır ve bu da en güvenilir sonuçları verir. Bu sayede alım satım süreci müşteriyle kurulan güven doğrultusunda gerçekleşir. Hassas terazide çıkan miktara göre güncel fiyatlar üzerinden hesaplamalar yapılarak ödeme tarafınıza sağlanır. 

Güncel Sarı Hurda Fiyatları

Hurda fiyatları sürekli olarak bir değişim içerisindedir. Söz konusu pirinç hurda olduğunda da bu durum aynı şekilde geçerli olacaktır. Güncel pirinç ücretleri çok çeşitli faktörlere bağlı olarak değiştiğinden bu konuda net bir bilgi vermek zordur. Fakat döviz kuru, arz-talep, ülkenin ekonomik durumu gibi faktörlere dikkat edilerek ücretler hakkında genel bir fikir edinebilmek mümkündür. Aynı zamanda güncel fiyatlar için hurdanın cinsi ve içerisindeki bakır oranı gibi hususları da göz önünde bulundurmak gerekmektedir. 

Sarı birçok farklı sektörde kullanılan bir hurdadır ve bu yönüyle önemi fazladır. Hurdanın kullanılacağı alan da fiyatlar üzerinde değiştirici faktörlerden biridir. Örneğin pirinç, inşaat sektöründe kullanılacaksa farklı çeşitleri, endüstriyel alanda kullanılacaksa daha farklı çeşitleri tercih edilir. Ülkenin inşaat sektörü gelişmişse sarıya olan talep daha fazla olacağından inşaatta kullanılan malzemenin fiyatı da artabilir. Bu durum aynı şekilde endüstriyel kullanım için de geçerlidir. 

Güncel sarı ücretleri hakkında en doğru bilgileri edinmek istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. İlgili telefon numaraları üzerinden arayarak ya da WhatsApp üzerinden yazarak sarı hurda fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda hurda alım satımıyla ilgili diğer birçok konuyu da danışabilir ve bu konuda kafanızı karıştıran sorulara cevap bulabilirsiniz.