Hurda Fiyatları

Günümüzde hurda fiyatları, sürdürülebilirlik ve ekonomik açıdan önemli bir rol oynamaktadır. Metal hurdaların; işlenmesi ve geri dönüşüme kazandırılması, çevresel koruma ve kaynak yönetimi açısından oldukça önemlidir.

Güncel hurda fiyatları, çeşitli faktörlerin etkisi altında değişkenlik gösterir. Bu faktörler arasında; ham madde talebi, küresel ekonomik durum, sanayi üretimi ve teknolojik gelişmeler yer alır. Özellikle gelişmekte olan ülkelerin endüstriyel anlamdaki yatırımları, metal talebini artırarak fiyatları etkileyebilir. Aynı zamanda arz ve talep dengesizlikleri de hurda fiyatlarını değiştiren önemli bir etkendir.

Metal hurdaların toplanması ve işlenmesi, yeni ham maddelerin çıkarılmasına göre daha az enerji gerektirir. Bu da maliyetlerde düşmeye ve enerjiden tasarruf etmeye yarar. Ayrıca metal hurdaların geri dönüşümü, doğal kaynakların daha sürdürülebilir bir şekilde kullanılmasını sağlar. Bu da uzun vadede ülkelerin ve dünyanın ekonomik istikrarı destekler.

Çevre koruma çabalarının bir parçası olarak hurda malzemelerin geri dönüştürülmesi; tekrar kullanılması, doğal kaynakların tükenmesini engellemek ve enerji tasarrufu sağlamak için kritik bir rol oynar. Bu bağlamda hurda metal fiyatları ve toplama faaliyetleri de büyük bir öneme sahiptir. Bizimle çalışarak geri dönüşüm için siz de katkı sağlayabilir ve ek kazanç elde edebilirsiniz.  

Güncel Hurda Fiyat Listesi

Hurda fiyatları; metal borsalarındaki dalgalanmalar, küresel arz-talep dengesi ve ekonomik koşullar gibi faktörlere bağlı olarak sürekli değişir. Atıl malzemeler arasında; demir, çelik, bakır, alüminyum gibi farklı metallerin fiyatları değişkenlik gösterir. Örneğin, endüstriyel üretimin arttığı dönemlerde talep yükselir ve bu da fiyatları değiştirebilir. Aynı şekilde; uluslararası metal borsalarındaki hareketlilik ve ekonomik belirsizlikler, hurda fiyatları için belirleyici unsurlardır.

Güncel hurda fiyatları, hem hurdacılar hem de metal sahipleri için önemlidir. Hurdacılar, alım-satım işlemlerini yönlendirmek ve fiyatları belirlemek adına bu liste üzerinden hareket ederler. Aynı zamanda hurdalarını satmak isteyen bireyler ve işletmeler, listeyi takip ederek en iyi fiyatı elde etme fırsatını yakalar.

2023 hurda fiyatları listesi, adil bir ticaret yapılmasını sağlamanın yanı sıra kaynakların daha etkili ve verimli bir şekilde kullanılmasına da katkı sağlar. Güncel hurda fiyatları listesine ulaşmak günümüzde oldukça kolaydır. İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte birçok metal borsası ve geri dönüşüm platformu online olarak güncel hurda fiyatlarını paylaşır.

Platformlar arasında sitemizden destek alabilirsiniz. Ayrıca yerel hurda alım-satım işlemleri için numaramızdan arayarak bilgi alabilirsiniz. Elinizde bulunan atıl ürünler için ekibimiz, en kısa sürede yola çıkar. Gerekli işlemleri yaparak en adil fiyatı biçer. 

Hurda Bakır Fiyatları

Hurda Bakır TürüHurda Fiyatı
Soyma Bakır Hurdası305.00 TL
Lama Bakır Hurdası300.00 TL
Kırkambar Bakır301.00 TL
Külçe Bakır (%98)290.00 TL
Granül Bakır (Kırkambar)296.00 TL
Bakır Talaşı (Cu %98)290.00 TL
Bakır Çamuru105.00 TL
%30 Bakırlı Kablo99.00 TL
%40 Bakırlı Kablo142.00 TL
%50 Bakırlı Kablo197.00 TL
Kırkambar Karışık Kırma Bakır299.00 TL
Antigron Kırma Bakır300.00 TL
Ttr Kırma Bakır297.00 TL

Hurda bakır, geri dönüşümünün önemli bir parçası olarak ekonomik ve çevresel katkılarından dolayı değerlidir. Bakır hurda fiyatları, bir dizi faktörün etkisi altında sürekli olarak değişir. Bu faktörlerin anlaşılması, bakır fiyatlarının neden dalgalanabildiğini kavramanıza olanak tanır.

Bakır, sanayi üretiminin ve inşaat faaliyetlerinin temel malzemelerinden biridir. Bu nedenle küresel ekonomik durum ve büyüme beklentileri, bakır talebini ve dolayısıyla hurda bakır fiyatlarını etkiler. Ekonomik büyüme dönemlerinde bakır talebi artar ve fiyatlar yükselirken durgunluk dönemlerinde talep düşer ve fiyatlarda azalma görülür.

Sanayi üretimindeki artış, bakır talebini arttırıp fiyatları yukarı çekebilir. Özellikle gelişmekte olan ülkelerdeki sanayi büyümesi, bakır talebini etkileyen önemli bir faktördür. Bakırın çıkarıldığı bölgelerdeki politik istikrarsızlık veya coğrafi faktörler (örneğin, afetler veya üretim kesintileri) arzı etkileyebilir ve fiyatları yükseltebilir.

Bakır, uluslararası bir ticaret malıdır. Bu nedenle bakırın işlem gördüğü ülkelerin para birimlerinin döviz kurları da fiyatları etkiler. Örneğin; ülkedeki para biriminin değerinin azalması, bakır fiyatlarını artırır. Kısa vadeli spekülatif ticaret ve yatırımcı duyarlılığı da bakır fiyatlarını değiştirir. Finansal piyasalardaki dalgalanmalar ve yatırımcıların metal piyasalarına olan ilgisi, fiyat değişikliklerine katkıda bulunur.

Elinizde bulunan bakır hurdalar için firmamıza ulaşabilirsiniz. Profesyonel faaliyetlerimiz sonucunda ve güncel fiyatları göz önüne alarak adil ücretleri alabilirsiniz. 

Sarı Hurda Fiyatları

Hurda Sarı TürüHurda Fiyatı
Sarı Hurda150.00 TL
Musluk Hurdası130.00 TL
Pirinç Araiş Hurdası160.00 TL
Batarya Vana Su Saati1208.00 TL
Sarı Talaş Hurdası130.00 TL
Ms 58 Ms 64 Ms 70180.00 TL

Sarı hurda fiyatları, genellikle hurda metal piyasalarındaki arz ve talep dengesine göre değişim yaşar.. Metal borsalarındaki dalgalanmalar, ekonomik koşullar, endüstriyel üretim talepleri gibi faktörler, sarı hurda fiyatlarını etkiler. Sarı hurda, özellikle enerji üretimi ve inşaat sektörlerinde kullanıldığı için bu endüstrilerdeki değişiklikler de fiyatları etkileyen diğer faktördür. 

Güncel sarı hurda fiyatlarını öğrenmek için yerel hurdacılarla iletişime geçebilir veya hurda alım-satım platformlarından faydalanabilirsiniz. 2023 hurda fiyatları arasında göreceğiniz sarı türleri aşağıdaki gibidir:

 • Yüksek Kurşunlu Sarı Hurda
 • Kızıl Pirinç Elektrik Boruları
 • Talaşlı İmalat Sarı Hurdası
 • Kurşunlu Ticari Bronz Hurda
 • Pirinç Sarı Hurdası  
 • Orta Kurşunlu Sarı Hurda
 • Ticari Bronz Adıyla Bilinen Sarı Hurda
 • Düşük Kurşunlu Sarı Hurda
 • Dövme Sarı Hurda

Yukarıdaki sarı hurda çeşitlerini satmak istediğinizde firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Bu aşamada adil fiyat politikamızla değerinde alım-satım işlemi yapacağınızı garanti ediyoruz. 

Hurda Kablo Fiyatları

Hurda Kablo TürüHurda Fiyatı
Karışık Kablo Hurdası130.30 TL
Hurda Antigron Kablo175.00 TL
Hurda Tek Damar Kalın İç Tesisat Kablosu260.00 TL
Hurda Yer Altı Enerji Kablosu210.00 TL
TTR Hurda Kablo155.50 TL
Çelik Zırh Hurda Kablo110-150 TL
Hurda Fare Yemez Kablo145.00 TL

İçeriğinde genellikle bakır bulunan hurda kablolar, daha düşük oranlarda diğer metalleri de barındırır. Dolayısıyla bakır, hurda kablo fiyatları pazarını doğrudan ilgilendirir. Bakır, hurda kabloların en değerli bileşenlerinden biridir. Bu nedenle borsadaki değişimler, kablo fiyatlarını etkiler.

Farklı türler ve içerikler hurda kablo fiyatlarını belirleyen unsurlardandır. Örneğin, yüksek kaliteli bakıra sahip kablolar, daha yüksek bir fiyatla satılır. Ayrıca bazı kabloların içinde diğer metaller veya yalıtkan malzemeler de bulunabilir, bu da hurda kablo fiyatlarını etkiler. Kablo üretimi ve talebi, hurda fiyatlarını etkileyen faktörlerdendir. İnşaat sektöründeki talep artışı veya enerji iletim sistemlerinin genişlemesi, hurda kablo talebini artırır ve fiyatları yükseltir.

Hurda kablo fiyatları, yukarıdaki faktörlerin karmaşık etkileşimi nedeniyle sürekli olarak değişebilir. Örneğin; bakır fiyatlarının yükselmesi hurda kablo fiyatlarını artırır, küresel ekonomik belirsizliklerde ise düşer. 

Güncel fiyatlarla hurdaları satmak için bizi arayabilirsiniz. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda ön fiyat bilgisi alma şansınız vardır. 

Hurda Kurşun Fiyatları

Hurda Kurşun TürüHurda Fiyatı
Kurşun Levha63.00 TL
Kurşun Kırkambar60.00 TL

Kurşun, tarihsel olarak pek çok endüstride kullanılmış bir metaldir. Ancak son yıllarda çevresel sağlık kaygıları nedeniyle kullanımı kısıtlanmıştır. Hala bazı alanlarda kullanılan hurda kurşun, geri dönüşüm süreciyle çevreye duyarlı bir şekilde değerlendirilir. Kurşunun kullanıldığı alanlardan bazıları şunlardır:

 • Kurşun asit aküler veya piller, taşıtların marş motorları ve aydınlatma sistemlerinin güç kaynağı olarak sıklıkla kullanılır. Pilin anot ve katot plakalarının yapımında değerlendirilen bir metaldir. Hurda kurşun, bu pillerin üretiminde yeniden işlenerek kullanılabilir.
 • Kurşun, radyasyonun yayılmasını engelleme özelliği nedeniyle tıp, nükleer enerji ve diğer radyasyon kaynaklarıyla çalışan endüstrilerde kullanılır. Radyasyon kalkanları, koruyucu giysiler ve önleyici ekipmanlar kurşun içerebilir. Dönüşen kurşun da bu alanlarda kullanıma hazır hale gelebilir.
 • Kurşun, ses yalıtımı ve su geçirmezlik özellikleri nedeniyle inşaat sektöründe kullanılır. Ancak sağlık risklerinden dolayı bu kullanım azalmıştır. Özellikle eski binalarda kurşun içeren boyalar veya kaplamalar bulunur.
 • Kurşun, endüstriyel makinelerin rulmanlarında, elektrik kablolarının kaplamasında ve kimyasal işlemlerde katalizör olarak kullanılabilir.

Tüm bu kullanım alanlarıyla güncel hurda fiyatları kapsamında daha çok kurşun levha ve Kırkambar türlerini görebilirsiniz. Siz de çevreye katkı sağlamak ve ek gelir kazanmak için elinizde bulunan atıl kurşunları bize satabilirsiniz. 

Hurda Demir Fiyatları

Hurda Demir TürüHurda Fiyatı
Dkp Hurdası11.80 TL
Ekstra Demir Hurda11,60 TL
Toplama9.30 TL
Mahalle8.20 TL
1.Grup10.30 TL
Teneke Hurdası4.00 TL

Hurda demir, genellikle geri dönüştürülebilen ve tekrar kullanılabilen metallerdendir. Bunlar, manyetik özellik gösterirler. Örneğin, hurdaların büyük bir kısmını oluşturan demir ve çelik, inşaat sektöründen otomotiv endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılır. Bu metaller, yüksek dayanıklılık ve mukavemet özellikleri nedeniyle geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Kullanım alanı genişliği ve dönüşümün nispeten kolay olması sayesinde hurda demir, arz- talep açısından geniş bir alana sahiptir. Bunun yanında demire ulaşmak, diğer metallerden daha rahat olduğundan kg fiyatı 2023 hurda fiyatları kategorisindeki en uygun çeşitlerdir..

Hurda Alüminyum Fiyatları

Hurda Alüminyum TürüHurda Fiyatı
Araiş Levha65.00 TL
Tel Alüminyum65.00 TL
Ofset Matbaa Kalıbı62.00 TL
Hurda Alüminyum Profil Talaşı45.00 TL
Sert Alüminyum (Blok)50.00 TL
Çıkma Profil61.00 TL
Kompozit Alikobant İçi Siyah14.50 TL
Alüminyum Klima Radyatörü96.00 TL
Çatı Alüminyum Hurdası57.00 TL
Eloksal Kaplı Boyasız Profil64.00 TL
Jant Alüminyum59.00 TL
Hurda Alüminyum CurufuBilgi Alınız
Külçe Alüminyum HurdasıBilgi Alınız

Hurda alüminyum fiyatları, ulusal ve uluslararası metal borsalarındaki alım-satım işlemlerine dayalı olarak dalgalanabilir. Metal borsalarında gerçekleşen ticaret, arz ve talep dengesini etkiler ve bu da fiyatların yükselmesine veya düşmesine neden olur. Eğer hurda alüminyum talebi yüksekse ve arz kısıtlıysa fiyatlar, genellikle artar. 

Genel ekonomik durum ve büyüme beklentileri, hurda alüminyum talebini ve dolayısıyla fiyatlarını etkiler. Ekonomik büyüme dönemlerinde endüstriyel üretim arttığı için hurda alüminyum talebi de artar.

Alüminyum, birçok endüstride geniş bir kullanım yelpazesi bulunan bir metaldir. Otomotiv, inşaat, ambalaj ve elektrik sektörleri gibi birçok sektörde alüminyum kullanılır. Bu sektörlerdeki talep artışları veya azalışları, hurda alüminyum fiyatlarını değiştirir. Ham alüminyum fiyatları, hurda alüminyum fiyatlarını da değiştirir. Eğer ham alüminyum fiyatları yükseliyorsa, hurda alüminyum fiyatları da genellikle artar.

Sürekli değişen hurda alüminyum için adil fiyatlandırma sunuyoruz. Yaptığımız profesyonel inceleme sonucunda kazancınızı anında ödüyoruz. 

Hurda Krom Fiyatları

Hurda Çinko TürüHurda Fiyatı
304 Hurda Krom48.10 TL
316 Hurda Krom78.30 TL
201 Hurda Krom18.20 TL

Krom, endüstriyel uygulamalarda sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Ancak doğal kaynakların yeterli olmaması ve çevresel etkiler göz önüne alındığında kromun geri dönüşümü önemli bir rol oynar. Hurda kromla alakalı geri dönüşüm aşamalarını aşağıda görebilirsiniz:

 • Hurda kromun geri dönüşüm süreci, atık malzemelerin toplanması ve ayıklanmasıyla başlar. Endüstriyel tesislerden, atık malzeme toplayıcılarından veya hurdacılardan gelen hurda kromlar, başlangıçta çeşitli kontaminasyonlar içerebilir. Bu nedenle ayıklama aşamasında farklı malzemeler ve krom içerenler ayrılır.
 • Ayıklanan hurda krom malzemeler, yüksek sıcaklıkta eritme işlemine tabi tutulur. Eritme işlemi, kromu diğer metallerden ve kontaminasyonlardan ayırmayı sağlar. Eritilen krom, dökme halinde özel kalıplara dökülerek istenilen şekiller elde edilir.
 • Eritilmiş hurda krom, rafinasyon işlemine tabi tutulabilir. Bu aşamada istenmeyen bileşenler ve kalıntılar uzaklaştırılır. Bu, kromun saflığını artırarak daha yüksek kaliteli ürünler elde edilmesini sağlar.
 • Rafine edilen krom, endüstriyel uygulamalarda veya üretim süreçlerinde yeniden kullanılabilir. Krom; paslanmaz çelik üretiminde, otomotiv sektöründe ve kaplama endüstrisinde büyük bir kullanım alanına sahiptir.
 • Hurda kromun geri dönüşümü, yeni krom üretimine kıyasla daha az enerji gerektirir. Bu, enerji tasarrufu sağlayarak çevresel etkiyi azaltır.

Krom malzemeler, çöpe atıldığı zaman çevreye büyük zarar verir. Bu nedenle geri dönüştürülmesi, doğamız açısından oldukça önemlidir. Biz, çevreci prensibimiz gereği  elinizdeki atıl kromları alarak gelecek nesillere sürdürülebilir bir dünya bırakmayı istiyoruz. 

Hurda Nikel Fiyatları

Hurda Çinko TürüHurda Fiyatı
Şablon Nikel405.00 TL
Anot Nikel460.00 TL
Turbo Nikel190.00 TL
Nikel Çapağı305.00 TL

Hurda nikel, endüstriyel kullanımlarda yaygın olarak bulunan bir metal atığıdır. Özellikle alaşım oluşturma, kaplama ve kimyasal işlemlerde tercih edilen bir malzemedir. Yüksek sıcaklık toleransı ve korozyon direnci gibi özellikleri nedeniyle birçok endüstride kullanıma uygundur. Özellikle paslanmaz çelik üretiminde ve kimyasal endüstrilerde önemli bir yere sahiptir.

Elektrik iletkenliği nedeniyle nikel, elektrik ve elektronik sektöründe de kullanılır. Yüksek sıcaklıkta bile istikrarlı bir performans gösterir. Nesneleri koruma ve estetik amaçlarla kaplamak için kullanılan nikel, kaplama işlemi sayesinde yüzeylerin korozyona karşı dayanıklı hale gelmesine faydalıdır.

Kullanım alanları fazla olan ancak talebine zor yetişilen bir metal olması dolayısıyla nikel, güncel hurda fiyatları listesinde en pahalı türlerden biridir. Bu nedenle güncel nikel hurda fiyatlarını her gün takip ediyor ve size adil ücretler sunuyoruz. 

Hurda Çinko Fiyatları

Hurda Çinko TürüHurda Fiyatı
Levha Çıkma Çinko55.10 TL
Karışık Hurda Çinko55.30 TL
Çatı Minare Sökümü55.20 TL
Külçe Çinko55.50 TL

Hurda çinko, kaplama ve galvanizli çelik üretiminde aranan bir metaldir. Çinkonun türü, saflığı, boyutu, kilogramı hurda fiyatları listesine göre incelenmesini gerektirir. Oldukça geniş bir pazarı olan hurda çinko sektörde en çok bulunan metal türlerindendir. %90 çinko %10 bakır içeren bu tür, dönüşüm sonrası aletler, mücevherler ve sıhhi tesisat armatürlerinde sıkça yer bulur.

Pirinç çinkolar, %60 çinko %40 bakır içerir. Güncel hurda fiyatları ekseninde bakır, çinkodan daha değerli olduğu için bu türün kg fiyatı yüksektir. Aynı zamanda pirinç, saf bakır ve çinkodan daha sert bir yapıya sahip olduğu için kaynak ve döküm işlerinde kullanılmaya oldukça elverişli bir materyaldir. 

Hurda Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Hurda fiyatları, genellikle arz ve talep dengesiyle metal türlerinin özelliklerine bağlı olarak belirlenir. Çinko, çelik, nikel, alüminyum gibi çeşitli metal türleri, farklı fiyatlarla alınıp satılır. Metal hurda fiyatları, uluslararası borsalardaki değişimlere, üretim taleplerine ve ekonomik durumlara bağlı olarak değişiklik gösterir.

Farklı hurda türleri, çeşitli malzemelerden oluşur. Metal hurda fiyatları, içerdikleri metal türüne ve bileşimine göre değişebilir. Örneğin; bakır hurda, alüminyum hurda, demir hurda gibi metal türlerinin fiyatları farklıdır. Metal borsaları, metal fiyatlarının belirlendiği ve takip edildiği platformlardır. Metal borsalarındaki alım-satım işlemleri, hurda fiyatlarını değiştirir.

Eğer talep fazlaysa ve arz düşükse fiyatlar artar. Tam tersi durumda fazla arz ve düşük talep fiyatları düşer. Genel ekonomik durum ve büyüme beklentileri, hurda fiyatlarını etkiler. Ekonomik büyüme dönemlerinde endüstriyel üretim artabilir ve hurda talebi de yükselir.

Hurda malzemelerinin temizliği, kalitesi ve işlenebilirlik duruma da fiyatları değiştirebilir. Temiz, yüksek kaliteli hurdaları genellikle daha yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğinizde hem güncel fiyatlar hem de atıl malzemelerin durumuna göre doğru fiyat bilgisini almanız mümkündür. 

Hurdalarımı Nasıl Satabilirim?

Hurdanızı satmak için uzun uzadıya uğraşmanıza gerek kalmadan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alım-satım işlemi için aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz mümkündür: 

 • İlk adım olarak sahip olduğunuz hurdaları türlerine göre ayrıştırın. Metal hurdaları (demir, çelik, bakır, alüminyum vb.) ayrı olarak gruplayın. Bu ayrıştırma, hurdalarınızı daha verimli bir şekilde satmanıza yardımcı olacaktır.
 • Hurdalarınızın gerçek değerini anlamak için güncel hurda fiyatları listesini takip edin. Hurda fiyatları, yerel ve ulusal metal borsalarından etkilenebilir. İnternet üzerindeki metal borsası siteleri veya firmamızın sitesi  güncel hurda fiyatları hakkında size fikir verebilir.
 • Hurdalarınızı biriktirin ve uygun şekilde depolayın. Büyük miktarlarda hurda biriktirmek, daha iyi fiyatlar almanızı sağlar. Depolama alanı sağlamak ve hurdaları türlerine göre ayrı kutular veya konteynerler içinde saklamak iyi bir uygulamadır.
 • Çevrenizdeki hurdacıları araştırarak iletişime geçebilir ve fiyat teklifleri alabilirsiniz.
 • İnternet üzerinde hurda alım-satım platformları bulunmaktadır. Bu platformlar aracılığıyla hurdalarınızı satabilir veya talep oluşturabilirsiniz.

Adresinize gelip ölçülen metallerinizin güncel hurda fiyatları listesine uygun şekilde değerlendirilmesi önemlidir. İşlemlerin hepsini tek tek yapacak profesyonelliğe sahip değilseniz sizin için bu süreçleri profesyonel şekilde takip ediyoruz. Sürecin sadece irtibata geçme kısmını yapacağınız noktada bizimle çalışmak, size birçok yönden fayda sağlar. Çünkü biz adresinize gelerek tüm işlemleri, doğru biçimde gerçekleştiririz. Ardından belirlenen fiyatı, hemen size öderiz. Böylece çok fazla beklemenize ve uğraşmanıza gerek kalmadan atıklardan kurtulmanız mümkündür.