Sökülecek Hurda Fiyatları

sökülecek hurda fiyatları

Sökülecek hurda fiyatları, hurda malzemesinin çeşidine göre farklılık gösterir. Onarılamayacak duruma gelen, geri dönüşümü yapılabilen her türlü değerli nesne hurdacılar tarafından alınmaktadır. Bu hurdalara verilen ücret de hurda malzemesinin türü ve ağırlığına göre değişir. Belli bir yerden sökülecek olan hurdanın fiyatı da bu parametreler etrafında şekillenir. 

Sökülecek Hurda Nedir? 

Hurdalar bir yerden alındığında her zaman toplu şekilde bulunmaz. Hurdalık malzeme, kullanılmayan araçların üstündeyken bunun geri dönüştürülmesi için aracın hepsinin ya da belli bir kısmının çıkarılması gerekir. Sökülecek hurda fiyatı, bu açıdan farklılık gösterir. Eski makine ya da metal parçaların ana gövdeden ayrıştırılarak geri dönüşüme gönderilmesine hurda sökümü adı verilir. 

Hurda söküm işlemi sürecinde müşteri ilk önce ilgili firmayla iletişime girer. Kendisinin bir hurdası olduğunu ancak sökülmediğini beyan eder. Firma, bu doğrultuda gerekli teçhizatı toplayarak bölgeye gider. Hurdalık malzemenin tümünü ya da bir kısmını gövdeden dikkatli bir şekilde çıkarır. Çıkarılan malzeme araçlara yükleyerek hurda merkezine götürülür.

Hurda sökümü bu şekilde ilerlerken hurdanın değerine göre müşteriye ücret ödemesi yapılır. Bu işlemlerde müşteriye ödenecek miktarın ne kadar olduğunu merak ediyorsanız,  bakirhurdafiyatlari.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylece güncel fiyatlara uygun olarak sökülecek hurda fiyatları konusunda net bir bilgi alabilirsiniz.  

Sökülecek Hurda İşlemi Nasıl Yapılır? 

sökülecek hurda fiyatları Sökülecek hurdalar, geri dönüşüm merkezlerinde bileşenlerine ayrılır.

Hurda sökümü, profesyonel kişiler tarafından kolay şekilde yapılabilir. Evinizde bulunan işe yaramayan veya çalışmayan bir malzemeyi yok etmek, bunu yaparken de para kazanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylece hurda söküm faaliyeti profesyonel bir şekilde gerçekleşir. Aynı zamanda düzenli olarak güncel fiyatları takip eden ekibimiz, size adil bir fiyat biçer.

Atıl malzeme; ağır, tehlikeli ya da bir kısmı işe yararsa o zaman hurda sökümü yapılır. Bundan önce firma çalışanları, hurdanın ana malzemesini bildiği için sökülecek hurda fiyatları konusunda müşteriye önceden bilgi verir. Daha sonra gerekli keskin ve aşındırıcı teçhizatlar kullanarak hurdalık malzeme belli yerlerden söker. 

Sökülen malzeme firmanın getirmiş olduğu tartılarda tartılarak ve hurdanın cinsini de göz önünde bulundurarak müşteriye ödeme yapılır. Ödeme sonrası hurdalık malzeme dikkatlice ana merkeze götürülür. Burada diğer aynı türdeki hurdalık malzemelerle karıştırılır ya da direkt geri dönüşüm merkezlerine aktarılır. 

Doğaya geri kazanabilmesi için hurdalık malzemeler eritilir ve evlerde sıklıkla kullanılan metal eşyalara dönüşür. Bazı materyaller büyük tesislerde, otomotiv hatta hava sanayisinde bile tekrar tekrar kullanılabilir. Biz de çevremize verdiğimiz değerle tüm bu işlemleri en iyi şekilde gerçekleştiriyoruz. Gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakmak için firmamızı tercih edebilirsiniz.

 

Sökülecek Hurda Çeşitleri Nelerdi? 

Sökülecek hurda fiyatları, temel olarak hurdanın çeşidine göre değişir. Geri dönüşüm kazanan, tekrar tekrar kullanılabilecek pek çok metal bulunur. Bunlar, gerek fiziki gerekse de kimyasal olarak yıllar içinde aşınarak “hurda” durumuna geçerler. Piyasaya tekrar sürülebilmesi için bu metallerin gerekli araçlardan ya da aletlerden sökülerek geri dönüşüm merkezlerine götürülmesi gerekir. 

Trafo Hurdası 

Trafo, devre akımını yükseltmek ya da düşürmekle görevli olan bir alettir. Transformatör adıyla da geçen trafolar, enerjiyi daha verimli kullanmak için şehirlere yerleştirilmiştir. Uzun yıllar kullanılabilen trafoların her üründe olduğu gibi bir ömrü mevcuttur. Fiziki darbeye maruz kalan, uzun süre kullanılan bu malzemelerin hurdalık olarak dönüştürülmesi gerekmektedir. Eğer gerekli işlemler yapılmazsa trafoların çevreye büyük zararı vardır.

Hurdalığa çıkan trafolarda elektrik bağlantıları kesilerek alandan sökülür. Yatay bir şekilde yatırılan trafolardan küçük küçük parçalarla malzemeler alınır. Gerekli teçhizatlarla sökülen trafo malzemeleri, ağırlıklı olarak; çinko, demir ve bakırdan oluşmaktadır. Sökülecek hurda fiyatları, bu malzemelerin kaç kilo ağırlıkta olduğuna göre farklılık gösterir. Sökülen hurdalık trafo malzemeleri geri dönüştürmeye götürmek üzere araçlara yerleştirilip bölgeden çıkarılır. 

Motor Hurdası 

En çok sökümü yapılan hurdaların başında motor hurdası gelir. Kamyon, tır, otomobil, motosiklet, traktör, uçak yada helikopter. Her türlü kara veya hava taşıtının hurdası sökülebilir. Sadece motorlar değil araçta bulunan ve değerini yitirmemiş diğer malzemelerin de sökümü yapılabilir. Fakat motor, en değerli hurdalık malzemelerin yer aldığı kısım olduğu için en çok buradan değerli metal çıkar. 

Motor, ilk önce profesyonel bir yardımla şaseden sökülür.  İlerleyen aşamada bloktan itibaren sökülmeye başlar. Moto demirden alüminyuma pek çok metal çeşidi bulunmaktadır. Bunlar, teker teker ayırt edilerek ayrıştırılır. Sökülemeyen ya da değeri bulunmayan malzemeler orada bırakılır. 

Motordan sökülen veya sökülecek hurda fiyatları, elde edilen metallerin çeşitlerine göre değişir. Buna göre de ödemeler yapılır. Size gösterilen fiyattan emin olmak isterseniz bakirhurdafiyatlari.com adresimiz aracılığıyla uzmanlarla görüşebilirsiniz. 

Hurda Balans

Otomotivler sökülürken pek çok hurdalık malzeme çıkar. Balans hurdası, bunlar arasında yer alır. Hurdacılar, çevreye verilen zararı önlemek ve geri dönüşüme kazandırmak amacıyla balanstan çıkan materyalleri atıl ürün olarak satın alırlar. Balans hurdasında elde edilen metal; çelik, demir ve alüminyum ağırlıktadır.

Zarar gören jantlar, kırılan rot başları, bijonlar, fren diskleri (pnömatik veya normal) ve daha pek çok otomobil malzemesi işlevini kaybetmesi sonucu hurdalığa çıkar. Hurda sökümü işlemleri burada devreye girer ve araçtan bu tip parçalar teker teker alınır. Ardından hurda sökümü talebi veren müşteriye sökülecek hurda fiyatları için bir bütçe çıkartılır. Bütçe sonrası onay geldiği takdirde araçtan çıkarılan balans metalleri araçlara bindirilip merkezlere götürülür.  

Sökülecek Hurda Fiyatları Neye Göre Değişir? 

sökülecek hurda fiyatları Sökülecek hurda fiyatları, materyalin içeriğine göre değişir.

 

Hurda alım ve satımında fiyatı etkileyen pek çok unsur, sökülecek hurdalar için de geçerlidir. Bunlar şu şekilde sıralanır: 

  • Materyalin ne olduğu 
  • Kaç kilogram olduğu
  • Piyasasının canlı olup olmadığı 
  • Geri dönüşebilirliğinin yüksek olması

Yukarıda yazılan her bir unsur, hurdalık eşyanın fiyatına direkt olarak etki etmektedir. Biz de bu durumları fiyat belirlerken göz önüne alıyoruz. Ücretlendirme işlemi esnasında donanımlı ekipmanlarımızla herhangi bir sorun çıkmasının önüne geçiyoruz.

Ekibimiz, sökülecek hurdalar için iletişim kurduğunuz andan itibaren adresinize gelir. Malzemenin türünü belirleyen profesyonel ustalarımız; materyalin değerini, piyasasını, kilogramını ve ne derece geri dönüştürülebilir bir malzeme olduğunu hesaba katıp bir bütçe çıkarırlar. Sökülecek hurda fiyatları, çıkarılan bütçede ayrı ayrı yazarken müşteri onayı dahilinde işlemler yapılır ve ödeme tamamlanır. Siz de çevremizi korurken aynı zamanda ek kazanç elde edebilirsiniz.

Güncel Sökülecek Hurda Fiyatları 

Sökülecek hurda fiyatları, her zaman değişmektedir. Son dönemde yıl içinde fiyatlar, belirli faktörler çerçevesinde yeniden güncellenmiştir. Her bir materyalin değeri değişmiş ve buna göre ayrılan bütçeler artmıştır. Bu piyasayı, bireysel olarak takip etmeniz çoğu zaman zordur. Ancak biz, müşteri memnuniyeti prensibimizle her zaman size yardımcı oluyoruz.

Firmamızda çalışan personellerimiz, güncel hurda piyasasıyla alakalı alım-satım işlemi öncesi size bilgi verir. Evinizde var olan, ölü eşyalarınızın değerini katlamak, geri dönüşüme kazandırmak isteyip bunu en güncel fiyattan satmak istiyorsanız  bizimle iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Sökülecek hurda fiyatları için sitemizde bulunan tabloları incelemeniz de mümkündür. Bu sayede atıl malzemelerin ne zaman satışının daha uygun olacağını öğrenebilirsiniz. Verdiğimiz uzman hizmet sayesinde hiçbir sorun yaşamadan sökülecek hurdaları satacağınızı garanti ediyoruz.