Tek Damar Kablo Hurda Fiyatları

Tek damar kablo hurda fiyatları

Tek damar kablo hurda fiyatları değerli madenler sınıfında yer alan bakır madenini içeren tek damar kablolar hurda sektöründe talebin yüksek olduğu malzemelerden biridir. Bu da satıcılara oldukça avantajlı tek damar kablo hurda fiyatları ile elindeki malzemeleri satma imkanı sunar. Atıl durumda bulunan hurda malzemelerinizi firmamızla iletişime geçerek değer kaybı olmaksızın elden çıkarabilirsiniz. Tek damar kablo hurda fiyatları hakkında daha fazla bilgi içinse içeriğimizi incelemeye devam edin.

Tek Damar Kablo Nedir?

Tek damar kablo, elektrik tesisatlarında kullanılan kabloları ifade eden genel bir tanımdır. Cinsi açısından bir değerlendirme yapıldığında, elektrik piyasasında bu sınıfın NYA  kablo olarak da adlandırıldığını görebilirsiniz. Yüksek saflıkta bakır içeriyor olması nedeniyle geri dönüşüm endüstrisinde oldukça değerli olan bu kablo cinsini, bizimle iletişime geçerek tavan fiyatlardan satmanız mümkündür.

Kablolar gerek içerdikleri malzemeler gerekse kalınlıklarıyla pek çok çeşide ayrılır. Hangi sınıftaki kabloların tek damar kablo grubuna dahil edildiğini merak ediyorsanız genel olarak şu türleri sıralamak mümkündür:

  • 1,5mm lik Parça NYA Kablo
  • 2,5mm lik Parça NYA Kablo
  • 4 mm lik NYA Kablo
  • 6 mm lik NYA Kablo
  • 10 mm lik NYA Kablo

Tek damar, bina ya da duvar içi elektrik tesisatı işlerinde tercih edilen, izolasyonla kaplanmış kablo türleridir. Bunların içerisinde bakır çubuklar, metaller veya tel şeklinde madenler bulunur. Kablolar eskidiğinde ve artık kullanılamaz hale geldiğinde ise hurda olarak geri dönüşüm endüstrisine kazandırılabilir.

Elinizdeki malzemenin kalınlığı 0,5 milimetre ile 10 milimetre aralığındaysa bu kablo tek telli olarak tanımlanır. 10 milimetre ile 400 milimetre arasında bulunuyorsa çok telli olarak adlandırılır. Her iki seçenek de tek damar kablo hurda fiyatları açısından içerisindeki bakır yoğunluğuna ve korozyon oranına bağlı olarak değerlendirilir.

Tek Damar Kablo Hurda Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Tek damar kablo hurda fiyatları Tek Damar Kablo Hurda Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Tek damar kablo hurda fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulması gereken birtakım faktörler vardır. Bunlar arasında hurdanın çeşidi, mevcut durumu ve piyasadaki arz talep dengesi gibi kriterleri saymak mümkündür. Tek damar kablolar; kalın diş tesisat, yeraltı enerji, hurda kablo ve benzer sınıflara göre ayrılır. Doğal olarak hurdanın fiyatları da bu çeşitlere göre belirlenir.

Elinizdeki hurda malzemenin güncel değerine göre tavan fiyatlandırmayla bir teklif almak istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden materyalin fotoğraflarını ekibimize ileterek ön fiyat bilgisi de almanız mümkündür.

Güncel Tek Damar Kablo Hurda Fiyatları

Tek damar kablo hurda fiyatları Güncel Tek Damar Kablo Hurda Fiyatları

Tek damar kablo hurda fiyatları, gerek hurda piyasası gerekse döviz kurundan etkilendiği için günü birlik olarak değişir. Bu nedenle elinizdeki malzemeleri güncel değerinden satabilmek adına güvenilir bir hurdacı firmasıyla iş birliği yapmanız önem taşır. Hurda Borsası olarak bu noktada müşterilerimize güncel ve tavan fiyatlardan hurdalarını satma olasılığı sunuyoruz.