Kurşun Hurda Fiyatları

kurşun hurda fiyatları

Kurşun hurda fiyatları diğer hurda malzemelerine bakarak çok daha yüksektir. Kurşun hurdanın ağırlığı, saflığı, boyutu gibi etkenler fiyatını doğrudan etkiler. Elinizdeki hurdanın ederini kilogram bazından fiyatlandırma yaparak tespit edebilirsiniz. Fakat tek ölçüt bu olmadığı için net rakama ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

Kurşun hurda fiyatını etkileyen faktörleri göz önüne alarak yaptığınız fiyatlandırmalar daha sağlıklı olacaktır. Bu faktörler; hurdanın boyutu, hurdanın hacmi, kg türünden ağırlığı, hurdanın bulunduğu bölge gibi farklılıklardır.

Firmamız hurda kurşunun alımlarında; saflık oranı, daha önceki kullanım yeri ve işleniş biçimini göz önünde bulundurarak fiyatlandırma yapmaya özen gösterir. Daha saf bir halde bulunan hurda kurşunu diğer kurşuna oranla işleme kolaylığı sağladığından yüksek fiyattan alım gerçekleşme imkanı bulur.

Hurda toplama ve dönüşüm konusunda uzman firmamız, profesyonel ekibimizle hurdalarınızın değerini tespit ederek sizden alır. Elden çıkarmak istediğiniz hurdalarınız için bizimle iletişime geçerek adresinizden teslim almanın konforunu yaşarken hurdalarınızı kazanca dönüştürebilirsiniz. 

Kurşun Hurda Nedir? 

Kurşun hurda; metal kurşunun kullanılmaz hale gelmiş halidir. Belli oranda biriken hurda kurşunlar geri dönüşüm için alınarak farklı sektörlerde kullanım için dönüştürülmektedir. Kurşun metalleri, yeryüzünde bulunan en eski metallerden biridir. Toprağın altından çıkarmak bir nebze zahmetli de olsa çeşitli işlemler sayesinde mümkündür. Doğada bolca bulunan kurşun metalini işlemek biraz zahmetlidir.

Kurşun madeni; üretilebilen bir maden türü değildir. Uzun süre kullanılan ve geri dönüştürülen bir maden olması dolayısıyla sürdürülebilir. Oldukça dayanıklı ve sağlam bir yapısı vardır. Bu kadar avantaja sahip bir madenin hurdası da dolayısıyla çok kıymetlidir. 

Kurşun hurda özellikle sağlamlığı açısından pek çok sektör tarafından kullanılır. Üretilmeyen bir maden olması dolayısıyla geri dönüşüm bu maden türü için oldukça kıymetlidir. Elden çıkarmak istediğiniz kurşun hurdalarınızı iyi fiyat garantisiyle sizden alıyor ve geri dönüşüm sağlıyoruz.

Kurşun Hurda Çeşitleri 

kurşun hurda fiyatları Kurşun, kullanım alanına göre çeşitlere sahiptir.

Hurda kurşunun kullanım alanlarına göre farklı çeşitleri vardır.

  • Hurda Levha Kurşun: Kurşun zırhlama işi için dönüştürülür. Elektrik iletkenliği olmaması, paslanmaması ve kolay şekil alması gibi sebeplerden ötürü çok tercih edilir. Camilerde, başka metallerin zarar görmemesi için kurşun levhadan faydalanıldığını görmekteyiz. Mühendislik alanında özellikle levha kurşunlar çokça tercih edilmektedir.
  • Hurda Boru Kurşun: Genelde kabloların kılıflarında, pillerin dış kısmında kullanılmak için dönüştürülen hurda kurşun türüdür.
  • Hurda Kalıp Kurşun: Pek çok sektör hurda kalıp kurşununu değerlendirerek kendi ihtiyaçları doğrultusunda işlemektedir.

Bunların yanında bir de içeriğinde diğer madenler bulunmayan saf kurşun, içeriğinde gümüş gibi madenlerin ayıklanmadığı kimyasal kurşun, bakır eklenerek meydana getirilen asit-bakır kurşun gibi türleri de vardır. 

Bunlara ek olarak da kullanımına yönelik bir ayrıma da sokabiliriz. Kalafat kurşun dediğimiz tür suya karşı dayanıklıdır ve erimez. Bu sebepten su borularının birleşme yerlerinde kullanılır. Tetraetil kurşun dediğimiz tür ise dizel motorlar tarzı mekanizmalarda ateşlemesiz şekilde basınçlı enerji sağlanmasına yarar. Bütün bu sektörlerin kullanması için hurda kurşun madeni oldukça önemlidir. 

Kurşun Hurda Alan Yerler 

Kurşun hurda alımı yapan pek çok geri dönüşüm firması bulunmaktadır. Bu geri dönüşüm firmaları farklı sektörlerde faaliyet gösteren fabrika atölye ve üretim merkezleri ile işbirliği içindedir. Kurşun hurdalarınızı dönüşüme vermek istiyorsanız öncelikli olarak fiyat araştırması yapılması sağlıklıdır.

Hurda satışlarında kg ağırlığının belirlenmesi, kg başına fiyat verilmesi ve hurdanın sizin adresinizden gelip teslim alınması dikkat edilmesi gereken hususlardır. Ulaşım va nakliyesi zahmetli olduğundan bu tür ağır hurda çeşitleri için nakliye hizmeti bulunmalıdır. 

Kurşun hurda alımı ile hem elinizde bulunan kullanılmaz hale gelen metal atıkları değerlendiriyor hem de  geri dönüşüm sayesinde çevreye verilecek zararı önlüyoruz. Güncel fiyatlarımızdan haberdar olmak için web sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kurşun Hurda Hangi Endüstrilerde Kullanılır?

hurda kurşun fiyatları Endüstriyel faaliyelerde kurşun kullanımı oldukça yüksektir.

Pek çok şirket ve farklı sektörler kurşun hurda alımı yapar. Çünkü kuşun madeni oldukça geniş alanda kullanıma uygundur.  Kurşun hurdasının kullanıldığı ve alım yapan bazı sektörler şunlarıdr:

  • Kablo izolasyon  şirketleri
  • Akü imalat firmaları
  • Askeri mühimmat malzemesi üreticileri
  • Haberleşme kabloları imalatı yapan firmalar
  • Radyasyon geçirgenliği az olduğundan askeri araç gereç yapan firmalar
  • Balıkçılık sektörü (Olta ucunda takmak için)
  • Otomotiv

Paslanmayan ağır sağlam ve dayanıklı yapısı sayesinde pek çok sektör bu madenin hurdasını işlemektedir. Hurda kurşun dönüşümü sayesinde tehlikeli atık olmaktan çıkar ve tekrar insanların hizmetine sunulur.

Kurşun Hurda Fiyatları Neye Göre Belirlenir? 

Hurda kurşun fiyatları pek çok etkene göre sürekli değişiklik göstermektedir. 1 ton kurşun hurda fiyatı belirlenirken bu etkenler göz önünde bulundurulur ve fiyat öyle belirlenir. 

Hurda borsasının güncel fiyatlandırması, hurda eşyanın içinde bulunan kurşun miktarı, bu kurşunun cinsi, kullanılacak olan sektördeki işlevi gibi pek çok etken güncel kurşun hurda fiyatında etkilidir.

Akü gibi bazı cihazlarda kurşun metali daha çok bulundurur. Bu sebepten akü gibi kurşun içeriği daha yüksek malzemelerin satışında daha çok gelir elde edebilirsiniz. Hurda kurşun fiyatı ile saf kurşun fiyatının da değişiklik gösterdiğini göz adı etmemelisiniz.

Çevre koruma çabamızın bir gereği olarak hurda geri dönüşümüne önem veriyor, geri dönüştürülmesi, tekrar kullanılması için çabalıyoruz. Bu sebepten hurda satışı yapan siz müşterilerimize en iyi fiyat garantisi vererek hem doğal kaynakların tükenmesini engellemek hem de enerji tasarrufu sağlamak için mücadele ediyoruz. 

Siz de bizimle çalışarak hem elinizde bulunan hurdalarınızdan kurtulabilir hem geri dönüşüm yapabilir hem de ek gelir elde edebilirsiniz.

Kurşun Hurda Kilogram Fiyatı 

hurda kurşun fiyatları Hurda kurşun fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

 

1 kg kurşun hurda fiyatı şu sıralar 35-60 tl arasında değişiklik gösterse de bu fiyat oldukça değişkendir. Kurşun hurdası en çok tercih edilen hurda türü olduğundan fiyatta çok sık değişiklik olur. 

Piyasanın durumu, o anki ihtiyaç hali, kurşun hurdanın miktarı gibi etkenler fiyatlarımızda değişikliğe sebep olmaktadır. Nakliye konusunda adres sıkıntısı olmayan her yere ulaşabilen firmamız sayesinde nakliye problemi yaşamadan hurdalarınızı değerlendirebilirsiniz.

Hurda metal ve atık değerlendirme konusunda uzman ekibimiz ile iletişime geçebilir, alınmasını istediğiniz hurdalarınız için en güncel fiyatlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Güncel Kurşun Hurda Fiyatları

Kurşun hurda fiyatları şu an için yükselen bir grafik çizmektedir. Piyasanın her daim kurşun hurdaya ihtiyaç duyuyor oluşu ve üretilmeyen bir maden oluşu kurşunu önemli kılar. Cami için kullanılan hurdalar da farklı fiyatlandırma ile alınır. 

Yüksek fiyat garantisi sunan ve uzman ekipler tarafından değerlendirme yapan şirketimiz sayesinde elinizdeki hurdalarınızı ederinden değerlendirebilirsiniz. Bizimle iletişime geçip size verilen fiyat tekliflerini incelemenizi ve kararınızı ona göre vermenizi öneririz. 

Dilerseniz web sitemiz üzerinde bulunan WhatsApp İletişim Hattı aracılığıyla kolaylıkla bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz sahip olduğunuz hurdaların ederi hakkında fikir sahibi olmak için Web sitemizde bulunan “Hurda Fiyatı Hesaplama” aracını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda randevu alarak hurdalarınızı doğrudan bize ulaştırabilirsiniz.