Sarının Kilosu Ne Kadar

Sarının kilosu ne kadar

Sarının kilosu ne kadar?, pirinç hurdası olarak bilinen sarı metaller, dayanıklılığıyla ön plana çıkan madenlerdir. Aşınmayan ve kırılmayan bir yapıya sahip oldukları için birçok sektörde kullanılırlar. İçerisinde yer alan bakır sayesinde şekil almaları son derece kolaydır. Ayrıca malzemelerin ham maddesi olarak kullanılan bu metal türünün geri dönüşüm süreci de çok daha düşük maliyetlidir. Bu da talep gören bir hurda türü olmasını beraberinde getirir. Siz de “sarının kilosu ne kadar?” diye merak ediyorsanız içeriğimizi inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

Sarı Hurda Nedir?

Bakır ve çinko karışımı olan sarı hurda, kolayca tel ve levha haline gelebilen bir materyaldir.  Bu madenlerin birçok formu vardır. Halk arasında kullanılan diğer adı pirinç metaldir. Kalıp haline getirilmesi oldukça kolaydır. Sararmaması, aşınmaması ve kırılgan bir yapıya sahip olmaması gibi çeşitli özellikleriyle en çok tercih edilen bakırlar arasında yer alır. Değerli metal, korozyona uğramadığı için birçok malzemenin yapımında kullanılır. 

Sarı Hurda Nerelerde Kullanılır? 

Sarının kilosu ne kadar Sarı Hurda Nerelerde Kullanılır?

Eskimiş ve kullanılmayan sarı hurdalar, belirli işlemlerden geçerek tesislerde yeniden üretime katılmaları için dönüştürülür. Bunun sonucunda birçok malzemenin içeriğinde yer alır. Geri dönüşümde oldukça değerli olan bu metalin işlenmeden önce içerisindeki alaşıma göre sınıflandırılması gerekir. Daha sonra uzman ekipler tarafından analiz edilerek yeniden kullanıma hazır hale getirilir. Süs eşyalarından endüstriyel üretime kadar geniş kapsamlı birçok sektörde tercih edilir. Sarının kilosu ne kadar?, bu kapsamda sarı hurdanın kullanıldığı alanlardan bazıları şunlardır:

  • Su saatleri
  • Kuyu başlıkları
  • Kilit ve anahtarlar
  • Sanat eserleri 
  • Makine parçaları
  • Elektronik cihazlar
  • Çaydanlık, tepsi gibi mutfak aletleri

Daha birçok alanda kullanılan sarı hurdaların geri dönüşümü ham madde ve enerji tasarrufunda oldukça önemlidir.

Sarı Hurda Kilo Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

Sarı hurda fiyatları belirlenirken birçok faktörün göz önünde bulundurulması gerekir. Öncelikle hurdanın içerisinde bulunan çinko ve bakır miktarı analiz edilmelidir. Hurda ne kadar safsa o kadar değerli olur. Bunun dışında Londra Metal Borsası da takip edilmesi gereken unsurlar arasında yer alır. Hurda maddelerin piyasa değerini gösteren bu platformda fiyatlar sürekli olarak güncellenir. Buna bağlı olarak sarı hurda kilo fiyatı da değişiklik gösterir.

Birçok endüstride yer aldığı için müşteri taleplerine bağlı olarak da ücretlerde farklılıklar yaşanır. Bu nedenle arz talep dengesi sarı hurda değerinde son derece önemlidir. Piyasada talebin yükseldiği durumlarda doğal olarak hurda fiyatları da artışa geçer.

‘’Sarının kilosu ne kadar?’’ sorusuna bu nedenle mutlak bir yanıt vermek mümkün değildir. Her gün güncellenen veriler nedeniyle hesaplamalar yapılması gerekir. Kiloyla satın alınan hurdalar, piyasa durumuna bağlı olarak ücretlendirilir. Ayrıca hurda malzemenin kalitesi ve geri dönüştürülebilirlik oranının da alanında uzman ekipler tarafından analiz edilmesi elzemdir.

Güncel Sarı Hurda Fiyatları 

Sarının kilosu ne kadar Güncel Sarı Hurda Fiyatları

Sarı hurda fiyatlarını etkileyen en önemli noktalardan biri içeriğinde bulunan bakırın yoğunluğudur. Sarının kilosu ne kadar?, bu noktada alaşım oranları oldukça önemlidir. Çinko daha uygun bir metal olduğu için bu metalin miktarının fazla olduğu hurdalar daha pahalı olur. Diğer yandan kullanılmışlığı daha fazla olan madenlerde görece daha düşük fiyatlarla karşılaşmak mümkündür. 

Uzun yıllardır sektörde hizmet sağlayan deneyimli bir hurda firması olarak geri dönüşüm için elinizdeki malzemeleri değerinde fiyatlara alıyoruz. WhatsApp üzerinden hurdalarınız hakkında detaylı bilgi alarak yüksek ücretlendirmelerden faydalanabilirsiniz. Kalitesi ve ağırlığına göre teklifler alarak kısa sürede elinizdeki malzemelerin satışını gerçekleştirebilirsiniz