Hurda Fiyatları 2024

Hurda Fiyatları

Güncel hurda fiyatları, çoğu sektörde olduğu gibi çeşitli faktör ve zamana göre değişkenlik gösterir. Bu sebeple ekonomi ve sürdürülebilirlik açısından hurda fiyatları 2024 araştırması, atıl malzemeleri elden çıkarmak isteyenler tarafından sıklıkla yapılır. Atık maddelerin geri dönüşüm süreci, çevresel korumayı sağlayarak kaynak yönetimi açısından da önem arz eder.

Hurda fiyatları 2024 piyasasında etkili olan faktörler arasında ham madde talebi, küresel ekonomik durum, üretim ve teknolojik gelişmeler yer alır. Endüstriyel üretimin arttığı zaman aralığında talep yükselir ve maliyetlerde artış meydana gelir. Alıcı ve satıcı açısından önemli olan ücretler dönem içinde yayınlanan listelerden takip edilebilir. Elinizde bulunan atıl ürünler için net ve adil bir fiyat almak istiyorsanız alanında lider olan firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Hurda Alüminyum Fiyatları

Hurda alanlar tarafından belirlenen alüminyum ücretleri, ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteren metal borsa alım-satım işlemlerine göre dalgalanma eğilimi gösterir. Metal borsalarında gerçekleşen bu ticaret, en çok arz-talep dengesini etkiler. Bu sebeple maliyetlerde düşüş ya da artış yaşanır. Alüminyum hurda talebinde yükselme meydana gelmişse ya da arz durumu kısıtlıysa maliyetlerde artış gözlemlenir. Alüminyum güncel hurda fiyatları konusunda belirleyici olan faktörleri şu şekildedir:

 • Genel ekonomik durum ve büyüme beklentileri
 • Endüstriyel üretimin artması
 • Talep artışı ya da azalması
 • Ham alüminyum ücretleri

Alüminyum, pek çok endüstri alanında sıklıkla tercih edilen bir metaldir. Özellikle otomotiv, inşaat, ambalaj ve elektrik sektörlerinde kullanılır. Bu sebeple ham alüminyum fiyatı artıyorsa hurda metal ücreti de artar.

Hurda Demir Fiyatları 2024

Hurda Fiyatları Hurda Demir Fiyatları 2024

Geri dönüştürülmeye ve tekrar kullanılmaya uygun olan demir, manyetik özelliğe sahiptir. Çoğu sektörde kullanılan bu metal yüksek dayanıklılık gösterir. Mukavemet özelliği sayesinde hurda alımı yapanlar tarafından toplanır.

Dönüşüm kolaylığı ve kullanım alanının çokluğu sayesinde bu materyal, arz-talep bakımından yüksek orana sahiptir. Bulunma kolaylığından dolayı da hurda fiyatları 2024 kategorisinde bütçe dostu çeşitler arasında yer alır.

Hurda Krom Fiyatları

Endüstriyel uygulamalarda sıklıkla tercih edilen krom, mutlaka geri dönüştürülmesi gereken metaller arasındadır. Çöpe atıldığı zaman çevreye büyük zararı vardır. Çevreci prensiplere sahip çıkan işletmemiz, elinizde bulunan bu materyali alarak sürdürülebilir bir dünya için gerekli olan tüm çabaları gösterir. Firma olarak geri dönüşüm aşaması ve maddenin durumu gibi faktörlere göre fiyatlandırma yapmaktayız.

Hurda Bakır Fiyatları

Hurda Fiyatları Hurda Bakır Fiyatları

Sanayi üretimi ve inşaat faaliyetlerinde kullanılan temel malzemelerden biri de bakırdır. Bundan dolayı beklentiler, küresel ekonomi ve talepler güncel hurda fiyatları konusunda değişikliğe sebep olan faktörlerdendir.

Ekonomi olarak büyüme dönemlerinde talepler genel olarak düşme eğilimindedir. Bu sebeple de maliyetlerde azalmalar meydana gelir. Uluslararası ticarette önemli bir materyal olarak sayılan bakır, işlem gördüğü ülkenin para birimine göre ve döviz kurlarına göre de ücret hususunda değişikliğe uğrar.

Hurda Kalay Fiyatları

Hurda Fiyatları Hurda Kalay Fiyatları

Kullanım alanı geniş olan maddelerden biri de kalaydır. Metalin kullanıldığı malzemenin eskimesi ve yıpranması gibi durumlarda hurda haline gelir. Genel olarak kullanım alanları aşağıdaki gibidir:

 • Teneke yapımı
 • Mutfak malzemesi kaplaması
 • Lehim ve kimyasal madde
 • Kaporta ve hava filtresi
 • Uçak ve gemi endüstrisi
 • Diş macunu
 • Sabun

Tüm bunların yanı sıra matbaa ve cam endüstrisinde de tercih edilir. Hurda fiyatları 2024 kategorisinde diğer metal türlerindeki faktörlere göre ücretleri değişir. Ayrıntılı bilgi almak için firmamızın müşteri temsilcileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Hurda Çinko Fiyatları

Hurda Fiyatları Hurda Çinko Fiyatları

Sektörde kullanımı oldukça fazla olan hurda çinko, galvanizli çelik üretimi ve kaplama alanında en çok kullanılan metaldir. Madde saflığına, boyutuna, türüne ve kilosuna göre ücretlendirilir.

Bu metal, %90 çinko ve %10 bakır içerir. Parlak ve gümüş rengine sahip alaşım, özellikleri sayesinde farklı alanlarda kullanıma uygundur. En sık tercih edildiği alanlar ise şu şekildedir;

 • Sıhhi tesisat armatürü
 • Müzik aleti
 • Mücevher imalatı

Bunların yanı sıra üretim sektörü için de önemli olan çinko, pirinç yapmak için de kullanılır. Biyo-uyumlu olması nedeniyle dişçilik alanında da tercih edilir.

Hurda çinko fiyatları konusunda pek çok rakamla karşılaşmak mümkündür. Geniş bir alanda tercih edilmesi ve arz talep gibi hususlar ücretlendirme konusunda farklılık oluşturur. Sizler de işletmemizle iletişime geçerek hurda fiyatları 2024 hakkında doğru bilgileri temin edebilirsiniz.