Hurda fiyatı hesaplama yöntemi sayesinde, elinizde bulunan atıklarla ilgili anında fiyat bilgisi alabilirsiniz. Hurda miktarını ve türünü sisteme girerek birkaç saniye içerisinde hurdanın nakit karşılığını görebilirsiniz. Elinizde bulunan atık materyaller için alacağınız ödeme bilgisini saatlerce araştırma yapmadan, sadece birkaç dakika içinde öğrenebilirsiniz. 

Hurda Fiyatı Hesaplama Nasıl Yapılır? 

Hurda fiyatı hesaplama işlemi son derece basit bir şekilde gerçekleştirilir. Normal şartlar altında, geri dönüşüme kazandırmak için ayırdığınız malzemenin nakit karşılığını hurdacı firmaları aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Firmaların, elinizde bulunan materyaller için kilogram başı ödeyeceği ücret bellidir. Fiyat hesaplama sistemi sayesinde artık herhangi bir yardım almadan, hurda fiyatlarıyla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak hurda fiyatlarını hesaplayabilirsiniz:

  • Hurda türü kategorisine tıklayıp kategorideki materyallerden birini seçin.
  • Elinizde yer alan materyalin kilogram türündeki ağırlığını yazın.
  • “Alacağınız ödeme:” kısmından elinizdeki hurdaların ederini görüntüleyebilirsiniz.

Daha sonrasında firmamıza başvurup elinizde bulunan atıkları geri dönüşüme kazandırabilirsiniz.

Hurda Fiyatı Hesaplamada Etkili Olan Unsurlar Nelerdir? 

hurda fiyat hesaplama

Hurda fiyat hesaplama aracıyla elinizdeki hurdaların ederini anında hesaplayın!

Hurda fiyatını belirlemede etkili olan bazı temel unsurlar bulunur. Bu unsurlar; ana materyalin türü, ağırlığı, geri dönüşebilirliği ve piyasadaki durumu şeklinde sıralanabilir. Örneğin; alüminyum, demir, metal, bakır ve çelik hurdası, özellikleri sebebiyle diğer materyallere kıyasla daha pahalıya satılır. 

Firmalar, müşterilerinden aldıkları bu materyaller için yüksek miktarda ödeme yapar çünkü bu gibi ürünler, kolay işlenebilir ve geri dönüştürülebilir özelliktedir. Daha sonra kullanılmak üzere elektrik trafolarına çekilen bakır kablolara, mutfakta sıklıkla kullanılan çizilmez tavalara ya da tarım aletlerine dönüşebilirler. 

Hurda Fiyatı Hesaplama Sonrasında Ne Yapılır? 

Hurda fiyatı hesaplama işlemini gerçekleştirdikten sonra elinizde bulunan malzemenin ne derece kıymetli olduğunu bilebilirsiniz. Değerlendirmek istediğiniz atıklar için ilgili firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Hurda fiyatlarını bildiğinizde, pazarlığa bile gerek duymadan işlemlerinizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

Fiyat hesaplama işlemi, elinizde bulunan hemen her atığın TL cinsinden değeri hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar. Bu noktada bilinçli bir şekilde, elinizde bulunan hurdaları kazanca dönüştürme fırsatı bulabilirsiniz.