Hurda Bakır Kg Fiyatı

Hurda bakır kg fiyatı

Hurda bakır kg fiyatı  bakır; demir ve çelikten sonra en yaygın kullanılan alaşımlardan biri olduğu için son derece değerli bir metaldir. Sanayi sektörünün birçok kolunda ham madde olarak değerlendirilen bu metal, geri dönüşüm firmaları sayesinde yeniden kullanıma hazır hale getirilir. Hurda bakır kg fiyatı ise birçok etken doğrultusunda şekillenmektedir.

Hurda Bakır Kg Fiyatı Neye Göre Belirleniyor?

Hurda bakır kg fiyatı üzerinde belirleyici olan birçok etkenden söz edebiliriz. Genel olarak aşağıdaki faktörler çerçevesinde fiyatlar belirlenir:

  • Londra Metal Borsası (LME) Verileri
  • Ülkelerin Stok Seviyesi
  • Arz – Talep Dengesi
  • Uluslararası İlişkiler
  • Siyasi ve Ekonomik Krizler
  • Döviz Kuru

Yukarıda yer alan maddeler arasında en önemli etkenin, LME verileri olduğunu söyleyebiliriz. Londra Metal Borsası, kıymetli metallerin işlem gördüğü en büyük borsalar arasında yer alır. Geri dönüşüm firmaları, LME verileriyle birlikte arz-talep dengesine göre fiyat belirler. Aynı zamanda işletmenin kar marjı da ücretlerin değişmesine neden olan etkenlerden biridir.

Çeşitlerine Göre Hurda Bakır Kg Fiyatları

Hurda bakır kg fiyatı Çeşitlerine Göre Hurda Bakır Kg Fiyatları

Bakır, yüksek iletkenlik özelliğine sahip bir metal olduğu için elektrik tesisatlarında yaygın olarak kullanılır. Bununla birlikte elektrikli ev aletleri, beyaz eşyalar, fön makineleri ve kahve makinesi gibi çeşitli aletlerde de değerlendirilir. Kullanım alanı son derece geniş olduğu için bakır çeşitliliği de oldukça fazladır. Genel olarak fiyatların belirlenmesi aşamasında hurda bakır çeşidi esas alınır ve ağırlığına göre birim ücreti açıklanır.

Hurda bakır kg fiyatı  geri dönüşüm firmaları tarafından alınan hurda çeşitleri ve kilogram fiyatlarını aşağıdaki başlıklar üzerinden inceleyebilirsiniz.

Soyulmuş Bakır Hurda

Soyulmuş bakır hurda, geri dönüşüm sektörünün en değerli malzemelerinden biridir. Genellikle iletkenlik özelliğinden yararlanmak için kablo içerisinde kullanılan bakır, bu malzemelerin atıl duruma gelmesi halinde ayrıştırılır. Hurda bakır kg fiyatı geri dönüşüm firmaları tarafından yapılan ayrıştırma süreci, metallerin yeniden ham madde olarak kullanılmasına imkan verir.

Fiyat skalasına bakıldığında diğer bakır çeşitlerine nispeten daha değerli olduğunu söyleyebiliriz. Net bir ücret öğrenmek için firmamızla iletişime geçebilir, alım-satım sürecine dair detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lama Bakır Hurda

Lama bakır, kontrol ekipmanlarında, voltaj anahtarlarında ve trafolarda kullanılan bir metaldir. Yüksek akım, düşük voltaj gerektiren hemen her alanda kullanıldığı için oldukça rağbet gören bir metal olduğunu söyleyebiliriz. Talebin yüksek olması ise fiyat skalasını değiştiren etkenler arasındadır. Lama bakır hurda fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Antigron Kırma Bakır

Tek damar kalın kabloların kırılmasıyla elde edilen bu malzemeler, sanayi ve endüstri sektörleri için son derece önemlidir. Geri dönüşüm aşamaları nispeten zahmetli olduğu için değeri, diğerlerine kıyasla daha azdır. Ancak genel tabloya bakıldığında antigron kırma cinsin de yüksek ücretlerden satıldığını söyleyebiliriz. Sizler de elinizdeki malzemeleri satmak için ekibimize ulaşabilir, hem kendi bütçenize hem ülke ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz.

TTR Kırma Bakır

Bu malzeme genellikle şantiyelerde ek tesisat çekilmesi işleminde kullanılmaktadır. Elektrik-elektronik sektörünün bel kemiği diyebileceğiniz bakır, atıl duruma geldiğinde geri dönüşüm firmalarına satılabilir. Böylece enerji kaynaklarının tasarruflu kullanılması mümkün hale gelirken diğer yandan ülke ekonomisine katkıda bulunulur.

Talaş Bakır

Bakırın işlenme sürecinde ortaya çıkan küçük parçalar, talaş olarak adlandırılır. Genellikle diğerlerine göre daha düşük fiyatlardan satın alınmaktadır. Ancak plastik, cam gibi hurda türlerine göre değeri son derece fazladır. Talaş bakır satın alan firmalar, ödeme esnasında malzemenin ağırlığını esas alır ve kg/₺ hesabına göre ödeme yapar. Bu süreçte herhangi bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız, ekibimiz adresinize gelerek elinizdeki malzemeleri satın alacaktır.

%98 Külçe Bakır

Metalik bakırdan döküm yoluyla elde edilen külçe bakır, farklı sektörlerde ham madde olarak değerlendirilir. Otomotiv, elektrik, havacılık gibi birçok iş kolunda ihtiyaç duyulan bu malzemeler, hurdacı firmaları sayesinde yeniden değerlendirilmektedir. Alım-satım sürecinde ise birçok etkene bağlı olarak değişen güncel fiyatlar esas alınır.

Güncel Hurda Bakır Fiyatları

Hurda bakır kg fiyatı Güncel Hurda Bakır Fiyatları

Hurda bakır kg fiyatı; LME verileri, arz-talep dengesi, stok seviyesi, bakır cinsi ve ağırlığına göre değişiklik gösterir. Bu nedenle net bir fiyat tablosu sunmak nispeten zordur. Ortalama alım-satım ücretlerini, web adresimizi inceleyerek öğrenebilir, dilerseniz firmamızla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Ekibimiz, talepte bulunmanız halinde adresinize gelerek elinizdeki atıl malzemeleri satın almaktadır.