Hurda Alüminyum Kg Fiyatı

Hurda Alüminyum Kg Fiyatı

Hurda Alüminyum Kg Fiyatı Ne Kadar?

İçerisinde alüminyum bulunan bir ürünün kullanılamaz hale gelmesiyle hurda alüminyum meydana gelir. Bu malzeme geri dönüşüme kazandırılarak tekrar kullanıma sunulabilir. Nitekim hurda sektöründe alüminyumun talep gören bir materyal olduğunu vurgulamak gerekir. Hurda alüminyum kg fiyatı, buna bağlı olarak hurda alüminyum kg fiyatı da satıcılara avantajlar sunar. Ancak ücretler, pek çok farklı faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için içeriğin devamını okuyabilirsiniz. 

Kolay bulunabilir, dayanıklı ve yüksek korozyon direncine sahip olması sayesinde pek çok sektörde kullanılan alüminyum, hurda olarak oldukça kıymetli bir malzemedir. Defalarca kez geri dönüştürülebilir özelliğiyle çevre dostudur ve neredeyse her sektörde kullanılır. Bu noktada hurdacı firmaları aracılığıyla materyali geri dönüşüme kazandırmak mümkündür. Sizin de elinizde bu tür atıl malzemeler varsa firmamızla iletişime geçerek çevrenin korunmasına katkı sağlayabilir, aynı zamanda kazanç elde edebilirsiniz. 

Hurda Alüminyum Nerelerde Kullanılır?

Hurda alüminyum geri dönüşüm sektörünün talep gören materyalleri arasında yer alır. Kolay işlenebilmesi sayesinde birden fazla kez kullanılabilir olan bu malzeme, birbirinden farklı pek çok alanda tercih edilir Çevrenizde gördüğünüz pek çok ürünün içeriğinde bulunan alüminyumun sıklıkla tercih edildiği alanlar şunlardır:

  • Otomotiv
  • Uçak sanayi
  • Elektronik
  • İnşaat
  • Gıda sektörü
  • Soğutma sistemi

Günümüzde kullanılan alüminyumun %75’i geri dönüştürülerek kullanılabilir hale getirilmeye uygundur. Bu doğrultuda çevreye ve ekonomiye katkısı oldukça fazladır.

Hurda Alüminyum KG Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

Hurda alüminyumun birbirinden farklı pek çok çeşidi vardır ve her birinin içerisindeki saf maden miktarı farklıdır. Alüminyum kilo fiyatları malzemenin içerisinde yer alan ham madde miktarına göre belirlenir. Bu faktör dışında bazı unsurlar da fiyatların değişmesinde rol oynar. Hurda alüminyum kg fiyatı, örneğin, arz talep dengesi bunların başında gelir. Piyasada alüminyuma talep ne kadar fazlaysa aynı oranda fiyatı da artacaktır. Öte yandan talebin az olduğu durumlarda da ücretin düşmesi doğaldır.

Bir diğer önemli faktör döviz kurudur. Alüminyum fiyatları hurda sektöründe döviz kuruna bağlı olarak sürekli değişir. Stok miktarı da bu konuda belirleyici unsurlar arasında yer alır. Ülke içinde bulunan alüminyum miktarı azsa dışarıdan ithal etmek gerekebilir. Bu da malzemenin daha yüksek fiyatlardan alınmasına sebep olur. 

Güncel Alüminyum Hurda Fiyatı

 Hurda Alüminyum Kg Fiyatı Güncel Alüminyum Hurda Fiyatı

Hurda fiyatları oldukça kısa aralıklarla değişkenlik gösterdiği için net bir sayı belirtmek zordur. Söz konusu alüminyum olduğunda ayrıca bu atıl malzemenin pek çok farklı forma sahip olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Her bir çeşidinin kilogram başına fiyatları değişiklik gösterebilir. Güncel alüminyum kilo fiyat olarak 30 ila 97 TL arasında seyretmektedir. 

Elinizdeki malzemelerin ederini merak ediyorsanız WhatsApp üzerinden firmamıza fotoğraf ileterek ön fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sonrasında satış yapmaya karar verdiğiniz takdirde ekibimiz adresinizi ziyaret ederek yerinde değerleme ve ödeme yapmaktadır.